EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hüseyin ÖZCAN’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyet, özgürlüğün, barışın, kardeşliğin simgesi, ülkemizin her bir ferdinin ortak sesidir. Al bayrağın gölgesinde, verilen şanlı mücadelelerin sonunda kazanılan zaferlerin zirvesidir. Cumhuriyet, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmanın göstergesidir.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Hüseyin ÖZCAN’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

    Hiç şüphe yoktur ki, Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz, en önemli değerimizdir. Milletimiz, demokratik kazanımların bilinciyle yarınlarına güvenle yürümektedir. Milletçe ortak idealimiz; herkesin demokrasi ve hürriyet içinde yaşadığı, hak ve özgürlüklerini evrensel standartlarda kullandığı, her alanda olduğu gibi eğitimde de ileri bir Türkiye’dir.

   Eğitim camiası olarak en öncelikli sorumluğumuz, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatma gayesiyle, üreten, etkin, dinamik, başarılı nesiller yetiştirme yolunda kararlı adımlarla ilerlemektir.  Çünkü demokrasiye hayat veren güç, eğitimdir.

    Güçlenen ve büyüyen Cumhuriyetimizin 92. yıl dönümünde Ulu Önder Atatürk’ün: “Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlâtlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır.” veciz sözünde işaret ettiği hedeflere yaklaşmış olmak en büyük gururumuzdur.

    Bu necip millet; canlarıyla ve çabalarıyla Cumhuriyete sahip çıkanları, her daim vatanı omuzlarının üstünde tutanları asla ve asla unutmayacaktır.

    Bu vesileyle Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, canlarını feda ederek bu vatanı bizlere miras bırakan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.