EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Aday Öğretmenlerimizi Ziyaret Etti.

Bakanlığımızca 2017 yılında İlimize ataması yapılan 11 sözleşmeli aday öğretmen, Millî Eğitim Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğünün “Sözleşmeli Aday Öğretmenlerin Yetiştirme Programı” kapsamında, 18-28 Eylül 2017 tarihleri arasında hizmetiçi eğitime alınmıştır.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Aday Öğretmenlerimizi Ziyaret Etti.

Sözleşmeli Aday Öğretmenlerimiz bu kapsamda, okul dışı faaliyetleri ile birlikte toplam 78 saatlik “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Eğitimi”’ne tabi tutulacaklardır.

Sözleşmeli Aday Öğretmenlerimiz Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Eğitimi süresince, hizmetiçi eğitim kapsamında, 60 saatlik “Anadolu’da Çok Kültürlülük, Kaynakları ve Eğitime Yansımaları” seminerleri verilecektir. Ayrıca, okul dışı faaliyetler kapsamında da 18 saatlik “Şehir Kimliğini Tanıma” faaliyetleri gerçekleştireceklerdir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Müdürlüğümüz Meriç (UZEM) Salonu’nda seminer gören sözleşmeli aday öğretmenlerimizi ziyaret etti.

Mesleğe yeni atanan öğretmenlerimize yönelik olarak hayırlı olsun diyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, aday öğretmen yetiştirme sürecinin, öğretmenlik mesleğine yeni atanan öğretmenler için çok faydalı bir süreç olduğunu ifade ederek, başarılı bir eğitim süreci temennisinde bulundu ve öğretmenlik mesleğinin hayırlı olmasını söyledi.

25-09-201725-09-201725-09-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.