EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt Görevine Başladı.

02 Haziran 2017 Cuma günü Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevini devralan Sayın Hakan Cırıt, 07 Haziran 2017 Çarşamba günü ilimize gelerek görevine başladı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt Görevine Başladı.

Vakıf Haftası Resim Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerimiz Ödüllendirildi.

Her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında yurt genelinde kutlanmakta olan Vakıf Haftası etkinlikleri kapsamında, Vakıf bilincinin toplum bireylerine aşılanabilmesi amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Bu yılki etkinlikler kapsamında ilimiz merkezinde bulunan ortaöğretim öğrencilerimize yönelik resim yarışması tertip edilmiş olup, yarışmada dereceye giren öğrencilerimize ödülleri 07 Haziran 2017 Çarşamba günü Ali Paşa Çarşısı’nda düzenlenen törenle verildi.

Vali Yardımcısı Sayın Beyazıt Tanç, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Edirne Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Çiğdem Gegeoğlu, Vakıflar Bölge Müdürü Sayın Osman Güneren, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Bilgin Özbaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Ahmet Hacıoğlu, öğretmenler, dereceye giren öğrencilerimiz ve velilerinin katıldığı tören, dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesi ile başladı.

Tören, öğrencilerimizin eserlerinden oluşan serginin açılış kurdelesinin kesilmesi ve serginin gezilmesinin ardından sona erdi.

Lider Çocuk Tarım Kampı Ödül Töreni Gerçekleştirildi.

2017 yılı Birleşmiş Milletler tarafından “Kalkınma için Sürdürülebilir Turizm Uluslararası Yılı” ilan edilmiştir. Bu nedenle İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 75. Yıl İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerine yönelik, sürdürülebilir çevre içerisinde, doğal güzellikler ve sağlıklı tarımsal üretim konusunda, farkındalık yaratmak, geleneksel kültür ve sanatı yaşatmak, kırsal yaşama ait bilgi ve deneyim alışverişinin, yeni nesillere aktarılması ve kırsal yörelerin kalkınmasını sağlamak amacıyla kırsal turizm (eko tarım turizmi, çiftlik turizmi, köy turizmi ) konularında eğitim vermek amacıyla 5-6-7 haziran 2017 tarihlerinde “Çocuk Tarım Kampı” düzenlemiş ve ayrıca aynı konu ile ilgili kompozisyon yarışması tertip edilmiştir. Bu kapsamda öğrencilerimiz ilimizde sağlıklı tarımsal ve hayvansal üretim yapan işletmeleri ziyaret etmiş, tarımsal ve hayvansal üretim nasıl yapıldığı konusunda bilgi sahibi olmuşlardır. Ayrıca bu eğitim ve ziyaretler neticesinde öğrencilerimizin çevre bilinci ve çevre duyarlılıkları da artmıştır.

2017 Yılı Lider Çocuk Tarım Kampı programına katılan öğrencilerimiz arasında düzenlenen, “Ülkemizde Kırsal Turizm (eko tarım turizmi, çiftlik turizmi ve köy turizmini kapsayan)” konulu bir sayfalık kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri 07 Haziran 2017 Çarşamba günü Edirne İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle verildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törene, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sayın Muhammed Öztürk, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, İl Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Sayın Orhan Sarı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Ahmet Hacıoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Dereceye giren öğrencilerimizin ödüllendirildiği törende İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında: “Dünyada en büyük sıkıntılardan biriside açlık tehlikesi. Açlık tehlikesi yavaş yavaş farklı ülkelere de sirayet etmiş durumda. Bu sıkıntılar bilinçsiz tüketim ve doğayı iyi koruyamamamızdan kaynaklanan problemlerden oluşmaktadır. Tüm bunların yanında bilinçsizce yapılan ilaçlamalar, verimli toprakları verimsiz hale getirmekte ve sürdürülebilir tarımı güç hale getirmektedir.

Sevgili öğrenciler, siz bu Çocuk Tarım Kampı Uygulaması Programı ile bir ürünün toprağa ilk düşüşünden soframıza gelene kadar süreci ve bir besi hayvanından elde edilen ürünün hangi aşamalardan geçerek soframıza geldiğini gördünüz. Bu kampta öğrendiklerinizi hayatınızın geri kalanında da unutmamanızı ve ürünleri tüketirken bilinçli davranmanızı istiyorum.” dedi.

Ödül Töreni, Çocuk Tarım Kampı Uygulamasına destek veren kurumların temsilcilerine Teşekkür Belgesi takdiminin ardından sona erdi.

07-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-2017

 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.