EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Meriç İlçemizde Görevli Öğretmenlerimizle Bir Araya Geldi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Sayın Hakan Cırıt, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından planlanan Öğretmen Buluşmaları kapsamında 13 Eylül 2018 Çarşamba günü ziyaret ettiği Meriç ilçemizde, ilçede görevli okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimize bir araya geldi.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Meriç İlçemizde Görevli Öğretmenlerimizle Bir Araya Geldi.

Öğretmenin geleceğe dokunan kişi olduğunu söyleyen İ Millî Eğitim Müdürümüz, öğretmenlerimizin, yetiştirdiği öğrencileri ile geleceğe şekil vermek gibi önemli bir görevi yerine getirdiklerini söyledi.

Öğretmenlik mesleğinin kutsal bir mesleki olduğunu söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, konuşmasının devamında, “bizler bizden önceki nesilden devraldığımız bu kutsal mesleği, bizden devralacak olanlara en iyi şekilde teslim etmekle yükümlüyüz. Bizler aldığımız bu bayrağı daha ileriye taşıyacak olan kişileriz.” dedi.

Bir öğretmenini kendisini geliştirmesi sürecinde öğretmenler odasının önemine değinen İ Millî Eğitim Müdürümüz, “öğretmen, öğretmenin gölgesinde yetişir. Mesleğinde tecrübeli olan öğretmenlerimiz, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize rehber olacak; genç öğretmenlerimiz de, tecrübeli öğretmenlerimizin tecrübelerinden yararlanmak suretiyle kendilerini en iyi şekilde geliştirip, öğrencilerini yetiştirmede bu deneyimlerden faydalanmalılar” dedi.  

Öğretmenlik mesleğinin sürekli olarak kendini yenilemeyi gerektirdiğini söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, öğretmenlerimiz çağın gerektirdiği yenilikleri takip ederek, öğrencilerini yetiştirirken, en güncel bilgi ve eğitim materyallerinden yararlanmaları gerektiğini söyledi.

Millî Eğitim Bakanlığı ve Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak, öğretmenlerimizin kendilerini yenilemeleri ve geliştirmeleri noktasında sürekli olarak çalışmalar yapıldığını söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, öğretmenlerimize kendilerini geliştirmeleri noktasında her zaman destek olunduğunu ve olunmaya devam edileceğini belirtti.

Her öğretmenin, öğrencinin zihnine ışık tutan, yol gösterici olduğunu söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, öğretmen, bilgisiyle, konuşmasıyla, davranışlarıyla ve yaşamıyla öğrencileri tarafından örnek alınan kişi olduğunu, bu yüzden de bir öğretmenin sadece sınıfta değil, hayatın her alanında, her anında öğretmeye devam ettiğini söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, öğretmenlerimize başarılı bir dönem dileyerek, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının tüm eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

Öğretmenlerimizle karşılıklı sohbet ortamında geçen programda öğretmenlerimizin dilek ve temennilerini dinleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, öğretmen buluşmaları programının ardından ilçede görevli okul/kurum yöneticileriyle toplantı yaptı.

13-09-201813-09-201813-09-201813-09-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.