EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Öğretmen Buluşmaları Kapsamında Süloğlu İlçemizde Görevli Öğretmenlerimizle Bir Araya Geldi.

Süloğlu Cumhuriyet Ortaokulu´nda 14 Eylül 2018 Cuma günü gerçekleşen öğretmenlerle buluşma programına Süloğlu Kaymakamı Sayın Muhammed Akın, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Süloğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Bünyamin Yılmaz ile Süloğlu İlçemizdeki okul ve kurumlarımızda görevli yönetici ve öğretmenlerimiz katıldılar.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Öğretmen Buluşmaları Kapsamında Süloğlu İlçemizde Görevli Öğretmenlerimizle Bir Araya Geldi.

Süloğlu Kaymakamı Sayın Muhammed Akın, yapmış olduğu konuşmasında, iyi bir eğitim-öğretim yılı geçirilmesi temennisinde bulunarak, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının Süloğlu İlçesine, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, eğitimde öğretmenin önemine değinerek başladığı konuşmasında, öğretmen öğrencilerinin rol modeli olduğu gibi, toplumda da örnek alınan kişi olduğunu söyledi.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının 17 Eylül Pazartesi gününden itibaren başlayacağını söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, “Yeni bir eğitim öğretim yılının başındayız. Toplumumuzda, biz eğitimcilerden, eğitimde kalitenin daha da arttırılması konusunda beklenti her geçen gün artmaktadır. Bizler, bu beklentiye karşılık vermek için her zamankinden daha fazla çalışarak, ülkemizin geleceğini şekillendirme adına daha fazla fedakârlıklarda bulunarak, bizlere emanet edilen çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlayacağız.

İnsanın bir elinin beş parmağının birbirinden farklı olduğundan hareketle, her öğrencinizin farklı bir hayatı olduğunu unutmayınız. Sevginizi tüm öğrencilerinize eşit olarak gösteriniz, hiçbir öğrencinizi diğerinden ayrı tutmayınız. Öğrencilerinizle sadece okulda değil, dışarıda da ilgilenin, öğrencilerinizin hayatlarına dokunun. Göreceksiniz ki sevginizi alan öğrencileriniz bir ayna gibi sevgilerini size yansıtacaklardır.” dedi.

Eğitim öğretimin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için biz idarecilere de büyük sorumluluklar düşüyor diyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, eğitim yöneticileri, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize en iyi eğitim ortamını sağlamakla yükümlü olduğunu belirtti. İl Millî Eğitim Müdürümüz konuşmasının devamında: “Millî Eğitim Bakanlığımız, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimiz sizlere en iyi eğitim ortamını sağlamak için çalışmaktadır. Bu kapsamda her yıl çağın gereklerine uygun birçok yeni okul inşa edilmekte ve son teknoloji eğitim materyalleri ile donatılarak eğitimin hizmetine sunulmaktadır. Tabi bu imkânları en iyi şekilde değerlendirecek ve öğrencilerimizin en iyi şekilde faydalanmasını sağlayacak olan siz değerli öğretmenlerimizsiniz” dedi.

Öğretmenin ülkenin kaderine dokunan kişi olduğunu söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz: “öğretmen, geleceğe şekil veren, ülkenin kaderine dokunan kişidir. Bu yüzden öğretmenlik kutsal bir meslektir. Bir öğretmen mesleğinin ilk gününden, ömrünün son anına kadar öğretmeye ve öğrenmeye devam eder. Öğretmen, öğretirken de öğrenmeye devam eder. Öğretmenin kendisini en iyi geliştirebileceği yerlerden birisi de öğretmenler odasıdır. Öğretmenler odası mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimiz yeni bilgilerini, tecrübeli öğretmenlerimizin tecrübelerini birbirleriyle paylaştığı yerdir. O yüzden bizler, öğretmenler odasında geçirdiğimiz her anı iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, konuşmasının sonunda, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının şehrimiz ve tüm ülkemiz için hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Süloğlu ilçesi öğretmenlerle buluşma programı, ilçede görevli öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin taleplerini İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt’a iletmesinin ardından sona erdi.

14-09-201814-09-201814-09-201814-09-201814-09-201814-09-201814-09-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.