EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Okur-Yazar Sınıflarını Ziyaret Etti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın ülke genelinde başlattığı okur-yazar seferberliği ilimizde de başarılı bir şekilde sürdürülmektedir.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Okur-Yazar Sınıflarını Ziyaret Etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, beraberinde Müdürlüğümüz Müdür Yardımcısı Sayın Kemal Soytürk ile ilimizde yetişkinlere yönelik devam eden Edirne Ticaret Borsası İlkokulu ile Edirne Halk Eğitim Merkezi okur-yazar sınıflarını ziyaret etti.

Eğitim hakkının Anayasa ile güvence altına alındığını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz, yetişkinlere yönelik okuma yazma eğitimlerinin hayat boyu öğrenmenin temelini oluşturduğunu söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz, konuşmasının devamında: “Hepinizin bildiği üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde ülkemiz genelinde Okuryazarlık Seferberliği başlatıldı.

Okuryazarlık Seferberliği ile okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın I. Kademe okuma yazma kurslarına katılarak okur-yazar hale gelmesi, ardından II. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendirerek ilkokul düzeyinde öğrenim görmeleri, böylelikle temel okuma-yazma eğitimini tamamlayan kişilerin, yasaların kendilerine verdiği diğer tüm hak ve özgürlüklerden yeterince yararlanmalarını sağlamak amaçlanmıştır.

İlimiz genelinde tüm eğitim camiası Okuryazarlık Seferberliği kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza ulaşmak için çalışmalar yapmaktadır. Sizlerden isteğimiz, çevrenizde okuma yazma bilmeyen ve henüz bu konuda müracaatta bulunmamış olan kişiler varsa onları okuma-yazma kurslarına katılmaları konusunda teşvik etmeniz ve kurslarımız hakkında bilgi alıp başvuru yapabileceği Halk Eğitimi Merkezlerimiz ve İl-İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimize yönlendirmeniz” dedi.

Okuryazar Seferberliğinin ülkemiz genelinde tek bir okuma-yazma bilmeyen vatandaşımız kalmayana kadar devam edeceğini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz, kurslara katılan kursiyerlerimizi azimlerinden dolayı tebrik ederek, seferberliğe katkı sunan herkese teşekkür etti.

28-03-201828-03-201828-03-201828-03-201828-03-201828-03-201828-03-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.