EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT, SİROMA Projesi Toplantısına Katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ana sorumlu, Millî Eğitim Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığı’nın yararlanıcı olduğu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen WYG Türkiye Liderliğindeki konsorsiyumun teknik destek sağladığı “TRH4.2.SIROMA/P-01 Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu” Projesi öğretmen eğitimleri devam ediyor.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT, SİROMA Projesi Toplantısına Katıldı.

Projenin Genel amacı, Romanların yoğun yaşadığı bölgelerde, özellikle Romanların işgücü piyasasına girişlerini kolaylaştırarak (sosyal güvence kapsamına girerek) sosyal içermeyi arttırmak, hedef guruplara daha nitelikli eğitim, sağlık, istihdam, sosyal koruma ve sosyal yardım hizmetlerini sunmak amacıyla kamu kurumlarının ve hizmet sağlayıcılarının kurumsal kapasitesinin arttırılmasıdır.

Operasyon kapsamında İlköğretim çağındaki öğrencilerin eğitime nitelikli devamını sağlamak ve bu amaçla eğitim materyalleri ve destekleyici eğitim ortamları hazırlamak üzere 18 ayrı modül ile  “Müfredat Dışı Modüler Eğitim Programları” hazırlanmıştır.

Projenin Merkezi Ankara olup Adana, Balıkesir, Hatay, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Manisa, Mersin ve Tekirdağ olmak üzere 12 Pilot ilde ve toplam 44 okulda uygulanmaktadır.

Proje kapsamında; pilot okulların yönetici ve öğretmenlerine çocukların eğitimleri, psikolojik, fiziksel ve sosyal gelişimlerine ilişkin Margi Otel’de Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerindeki pilot okuldan öğretmenlerin katılımıyla 4 gün sürecek olan toplantı düzenlendi.

Toplantıya katılan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT, yaptığı konuşmada, “Bu proje gerçek manada öğrencilerin devamlılık ve devamsızlık oranlarının tam manasıyla ortadan kaldırılması, okula toplumun bakış açısının bir nebze olsun değişebilmesi açısından çok önemlidir. Çocuğun okuldan almış olduğu eğitimin tam manasıyla kendisine yetebilmesi için neler yapılması gerektiğinin çalışmasını sizler yapacaksınız. Bu projenin sonuna kadar başarılı bir şekilde yürütülmesi için elimizden geleni yapacağız. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor. Saygılar sunuyorum” dedi.

Toplantı, uzman öğreticiler tarafından öğretmenlere verilen eğitimle devam etti.

19-06-201719-06-201719-06-201719-06-201719-06-201719-06-201719-06-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.