EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt´ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt´ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı.

19 Mayıs, milletimizin talihini değiştiren kurtuluşun simgesi, aynı zamanda milli şahlanışımızın sembolüdür. Bugün, ecdadımızın Milli Mücadele’deki başarısıyla tarihin akışına yön verdiği gurur günüdür. İstanbul’dan Samsun’a yakılan meşale, bağımsızlık, birlik ve beraberlik yolunda atılan en büyük adımdır.

Bugün, her bir yüreğe düşen umut kıvılcımlarıyla, memleketin her bir köşesini aydınlatacak istiklal meşalesinin yakıldığı, tarihin şahitliğinde geleceğimizin yeniden yazıldığı gündür. Bugün özgürlüğünden asla taviz vermeyenlerin, özgürlük yolunda koştuğu, yaşlısıyla genciyle bütün bir milletin aynı noktada buluştuğu gündür.

2023 – 2071 vizyonuyla çağdaş bir geleceği hedefleyen ülkemiz, bağımsızlık ruhuyla donanmış gençlerimizin omuzlarında yükselecektir. Onların yüzlerindeki ışık, gözlerindeki pırıltı, her geçen gün büyüyen ve güçlenen ülkemizin aydınlık geleceğinin habercisidir.

Unutmamalıyız ki ancak gençlerine güvenen, onları en iyi şekilde yetiştiren toplumlar geleceğin belirleyicisi olacaktır. Geleceğimizin güvencesi gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde hazırlanmasına imkân sağlamak en öncelikli görevimizdir.

Gençliğimiz, tarihini tanıdığı, anladığı oranda geleceğe güvenle yürüyecek, ancak o zaman çağdaş geleceğin inşasını gerçekleştirme imkânını bulacaktır. Ülkemiz, her alanda iyi yetişmiş, başarıyı yakalama azmindeki gençlerimizin omuzlarında yükselecektir.

Bu düşüncelerle aziz milletimizin Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.