EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." M. Kemal ATATÜRK
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde; ülkemizi kuşatan düşmanlara karşı Yüce Milletimiz esaret altında yaşamaya rıza göstermemiş, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı Kurtuluş Savaşı başlatarak tarihte görülmemiş bir kahramanlık ile çok az bir millete nasip olacak galibiyet elde etmişlerdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, büyük fedakârlıklar ile kazanılan Kurtuluş Savaşının ardından 94 yıl önce bugün, 29 Ekim 1923 yılında, “Türkiye Devleti’nin Hükümet Şekli Cumhuriyettir.” diyerek Cumhuriyet’i ilan ettiler.

94 yıl önce bugün ilan edilen Cumhuriyetimizi güçlü, bağımsız bir devlet olarak payidar kılmak için hepimize görevler ve sorumluluklar düşmektedir.

Eğitim camiası olarak bizler, aklın ve bilimin öncülüğünde, özgürce düşünebilen, kararlarını bağımsız ve sorumluluk bilinci içinde alan ve uygulayan, vatanını, milletini, bayrağını seven, yetkin bireyler yetiştirmeyi ilke edinerek, Cumhuriyetimizi gelecek yüzyıllara çok daha güçlü bir şekilde taşımak için var gücümüzle gece gündüz demeden çalışmaktayız ve çalışmaya devam edeceğiz.

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişimi ile tüm Dünya gördü ki; Yüce Türk Milleti, Cumhuriyetine ve milli iradesine karşı yapılan hain darbe girişimine karşı top yekûn mücadele vermiş, devletine ve milli iradesine sahip çıkmış, geçmişte atalarımızın yaptığı gibi, sömürgeci Batılı devletlerin ülkemizi işgal etme girişimini geri püskürtmüştür.

Cumhuriyetini, milli iradesini, demokrasisini, birlik ve beraberliğini canı pahasına savunan milletimiz, kendisine bırakılan emaneti gelecek yüzyıllara güçlü bir şekilde taşıyacağını tüm Dünya’ya haykırmış, 94. yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin teminatı olmuştur.     

Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi minnetle yâd ediyor, bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum.

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.