EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

30 Ağustos Zaferi yüce milletimizin sarsılmaz azmi, vatanseverliği ve kahramanlığını ile şanlı tarihimizdeki en önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. 26 Ağustos 1922 de başlayıp, 30 Ağustos 1922 de Dumlupınar´da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında tüm milletimizin yekvücut olduğu ve zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, küllerinden doğan bir milletin temellerini sağlamlaştırdığı ve ilelebet var olacağını tüm dünyaya kabul ettirdiği bir zaferdir.

2023 ve 2071 yılı hedeflerine emin adımlarla yürüyen bu şanlı millet, nice zaferlerle ve kahramanlıklarla dolu şanlı tarihimizden aldığı güçle, kendisine emanet edilen şanlı bayrağını her zamankinden daha coşkulu ve kararlı adımlarla daha da ileriye doğru taşıyacaktır.

Eğitim neferleri olarak bizler, atalarımızın kanları ve canları pahasına bizlere emanet bıraktıkları vatanımızı, geleceğimizin teminatı, ulusumuzun yarınları olan çocuklarımızı en donanımlı şekilde yetiştirmek için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmaktayız ve çalışmaya da devam edeceğiz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

         Hakan CIRIT

Edirne İl Millî Eğitim Müdürü

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.