EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT’ın Kurban Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT’ın Kurban Bayramı Mesajı

Muhtaç olana yardım elinin uzatıldığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramı’nı daha hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz.

Bayramlar; Sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin dayanışmanın doruk noktasına ulaştığı birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç neşe ve coşkunun buluştuğu, karşılıklı sevgi ve saygının perçinleştiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları ve kardeşçe kucaklaştıkları,  milli, manevi ve dini duyguların sevgi ve barışla harmanlandığı millet olma şuurunun  kuvvetlendiği çok önemli ve özel günlerdir.

Kurbanın arkasında yatan mana ve hikmet bizi Allah’a yaklaştırmakta, insanlık ve merhamet duygularımızı harekete geçirmekte, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamaktadır. Bizler; muhtaç ve yoksulu koruyan, komşusu açken tok yatmayı içine sindiremeyen, yüksek insani değerlerle kuşanmış, sabır, tevekkül ve sorumluluk bilinciyle donatılmış bir medeniyetin mensupları olarak günümüzde de zulme ve haksızlığa uğramış dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimiz için tüm dünyaya insanlık dersi vermeye devam etmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm insanlığın Kurban Bayramı’nı en kalbî duygularla kutlar; kesecekleri kurbanlarının makbul olmasını, bu güzel bayram günlerinin sevinçlere, mutluluklara vesile olmasını diler, herkesin sevdikleri ile birlikte sağlık ve huzur dolu bir bayram geçirmesini temenni ederim.

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.