EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT’ın YKS Sınavına Girecek Öğrencilere Mesajı

30 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihlerinde tüm yurtta olduğu gibi Edirne’de de gerçekleşecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) çalışarak ve azmederek gecesini gündüzüne katan gençlerimizin emeklerinin karşılığını almalarını canı gönülden diliyorum.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT’ın YKS Sınavına Girecek Öğrencilere Mesajı

Sizlerden, yani geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizden beklentimiz, bu önemli sınavda stres ve heyecan yapmadan bilgi birikiminizi en iyi şekilde kullanmanızdır. Stres yapmadığınız sürece başarı sizinle olacaktır.

Sevgili öğrenciler, hayatımızın her alanında bulunan sınavlar birer basamaktır. Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı bu basamaklardan biridir. Biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Bu nedenle sınavlar sizlerin azim ve kararlılığınızla aşılacaktır.

Bizler sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Sizler de kendinize inandığınız ve güvendiğiniz sürece başaramayacağınız engelin bulunmadığına inanıyorum.

Emeklerinizin karşılığını almanız, uzun ve yorucu çalışmanın sonunda, başarıya ulaşmanız dileklerimle Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek olan ilimizde Ortaöğretimden mezun olan 3 bin 646 öğrencimize ve diğer adaylara üstün başarılar diler; bu sınavın başta sevgili gençlerimize, değerli ailelerine, eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.