EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Geleneksel Pilav Gününe Katıldı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kuruluşunu 139. Yılı etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 12.30 da okul bahçesinde düzenledi.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Geleneksel Pilav Gününe Katıldı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kuruluşunu 139. Yılı etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 12.30 da okul bahçesinde düzenlediği “Geleneksel Pilav Günü”ne Edirne Valimiz Dr. Sayın Mehmet Tekinarslan ile İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan’ın yanı sıra, Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan, İl Emniyet Müdürü Sayın Armağan Adnan Erdoğan, okulun mezunları ve okulda öğrenimine devam eden öğrenciler katıldı.

139. yıl etkinlikleri, 8. Geleneksel Liseler Arası Fotoğraf Yarışması Sergisinin açılış kurdelesinin protokol tarafından kesilmesi ve serginin gezilmesi ile başladı. Fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Edirne Valimiz Dr. Sayın Mehmet Tekinarslan tarafından verildi.

Ardından 139. Yıl kuruluş etkinlikleri resmi törenine geçildi. Tören Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, yapmış olduğu konuşmasında, “Eğitim, milletimizin her bir ferdinin büyük bir inançla yürüdüğü en öncelikli hedefidir. Her toplumun geleceği, eğitimle ilmek ilmek ördüğü gençliğine emanettir. Geleceğini eğitimde arayan gelişmiş toplumlar, gençliğin eğitimine büyük yatırımlar yaparak gelişimlerini ve ilerlemelerini sürdürürler.

Eğitimin kalitesi, ideal bir geleceğin teminatıdır. Bu nedenle eğitimin alt yapısını güçlendirmek amacıyla ilimizde çok ciddi adımlar attık. Birçok özgün, etkin ve nitelikli projeyi başarıyla hayata geçirdik. Bugün gelecek için daha kararlı ve daha azimliyiz.

Gençlerin emeği, ülkenin geleceğidir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün: “Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır.” sözüyle ifade ettiği şekliyle yeni ufuklar bilgiyi ve enerjiyi yansıtan genç nesillerin omuzlarında yükselecektir.

Ne mutlu ki, Edirne’mizde,  eğitimin kalitesini arttıran donanımlı ve fedakâr bir eğitim kadrosu mevcuttur. Bu kadro, vatanını ve milletini seven, geçmişine bağlı, Atatürk’ün aydınlık Türkiye’sini geleceğe taşıyacak azimli öğrenciler yetiştirme hususunda üzerine düşeni eksiksiz yerine getirmektedir.

Her zaman olduğu gibi bugün de modern dünyanın kaderini mesleki eğitimin gelişimi belirlemektedir. Ülkemizde memleket meselesi bilinciyle yürütülen bu sürece birikimleriyle markalaşan ve ilimizde mesleki eğitimi geliştiren Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gibi köklü kurumlarımız öncülük etmektedir. Mekânları ölümsüzleştiren yetiştirdiği nesiller, insanları ölümsüzleştiren de bıraktığı eserlerdir.

Edirne’nin her karışında okulunuzca inşa edilmiş 139 yıllık bir tecrübenin varlığını hissetmekteyiz. Hem okulunuzun hem de ülkemizin kuruluşunu temsil eden bu anlamlı günde kurumsallaşmış bir fedakârlığın ve vefakârlığın izlerini görüyoruz. Ürettiğiniz her şeyin asırlar sonrasına da ulaşacağını bilmek, çabalarınızı daha güçlü kılacaktır. Şüphesiz ki, ayakta kalan eserler, onlara hayat veren ellerin paha biçilmez değerini gösterir.

Unutmayalım ki; okullarına aşkla bağlı olanların, ilk günkü heyecanla yapacakları her iş, geleceğimizi daha da aydınlatacaktır. Bizlere düşense bu heyecanı yaşatmak ve eğitim meşalesini zirvelere taşımaktır. İnanıyorum ki tarih; değer verenlerin ve değer bilenlerin hakkını mutlaka teslim edecektir.

Anıların tazelendiği, umutların güçlendiği bu mutlu günde burada bulunarak bu güne sahip çıkan herkesi kutluyorum. Bizi burada buluşturanlara teşekkür ediyorum. Hem okulunuzun kuruluş gününü, hem de ülkemizin kuruluşunu temsil eden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramınızı tebrik ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Edirne Valimiz Dr. Sayın Mehmet Tekinarslan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında, “Değerli konuklar, sevgili gençlerimizin bu değerli eserlerini, emek ürünlerini görmek, çıktığımız yolun sonunun aydınlık olduğunu bana bir kez daha hissettirdi. Kendilerini kutluyorum, anne babalarını kutluyorum, öğretmenlerini, okul idarecilerini ve Millî Eğitim Teşkilatını kutluyorum.

Teknik eğitim; Ülkemiz sanayisinin gelişmesinin, ilerlemesinin, dünya piyasalarında rekabet etmesinin en önemli altyapılarından birisini oluşturuyor. Böyle tarihi bir okulda, 139 yıllık bir okulda bu eğitimi almış olmak, geldiğimiz yer, gideceğimiz istikameti göstermesi açısından son derece anlamlıdır, değerlidir. Bu okulumuzun yapımında emeği geçenlere minnet ve şükranlarımı sunuyorum, rahmetle anıyorum. Bu okulda bugüne kadar eğitim öğretim hizmetini sunmuş değerli idarecilerimizi yürekten kutluyorum.

Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Gençlerimize hayat boyu başarılar diliyorum” dedi.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kuruluşunu 139. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen geleneksel pilav günü, çeşitli branşlarda başarılı olan öğrencilerin ödüllendirilmesi, en yaşlı mezun tarafından pilav zilinin çalınması ve pilav ikramının ardından sona erdi.

20-05-2016   20-05-2016   20-05-201620-05-2016   20-05-2016   20-05-201620-05-2016   20-05-2016   20-05-201620-05-2016   20-05-2016   20-05-201620-05-2016   20-05-2016   20-05-201620-05-2016   20-05-2016

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.