EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, İlahiyat Fakültesi Öğrencilerine Yönelik “Geleceğin Öğretmenleri” Konulu Konferans Verdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin davetlisi olarak İlahiyat Fakültesi öğrencilerine 22 Mart 2017 Çarşamba günü “Geleceğin Öğretmenleri” konulu konferans verdi.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, İlahiyat Fakültesi Öğrencilerine Yönelik “Geleceğin Öğretmenleri” Konulu Konferans Verdi.

Fakültenin Konferans Salonunda gerçekleşen konferansta, Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Cevdet Kılıç, yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan’ı kürsüye davet etti.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz kendi özgeçmişini anlatarak başladığı konuşmasında, kendisinin de İlahiyat Fakültesi mezunu olduğunu ve bundan dolayı gurur duyduğunu söyledi.

 

Konuşmasında, 15 Temmuz hain darbe girişimi üzerine anlatımda bulunup, hain FETÖ terör örgütünün, sapkın idealleri için Anadolu’nun temiz, imanlı insanlarını nasıl kandırdıklarını, hurafeler üzerine oturtulmuş bir din anlayışıyla dini kendi amaçları doğrultusunda nasıl yorumladıklarından bahsetti.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz konuşmasının devamında: “ Bu gibi durumlara karşı, din eğitimi alan siz ilahiyatçıların son derece donanımlı ve vizyon sahibi olması gerekmekte. Konjonktürel anlamda ülkemizde ve dünyada olup biten ne varsa, bunları çok iyi okumanız ve kurgulamanız, ufukların ardını görüp öngörülü olmanız gerekmektedir. Ayrıca sizler geleceğin öğrenme liderleri olarak etkin liderlik becerileri göstererek, sadece sınıfta değil, bulunduğu her mekanda öğrenme eğiliminin liderliğini yapan kişiler olmak zorundasınız. Her şeyden önce sürekli öğrenmeye inanan bir model olmak durumundasınız.

 

Fuller’in ileriye yönelik liderlik yaklaşımında üzerinde durduğu “Liderin Beş Becerisi” var, bunları da acizane söylemek isterim, bu öğretmenlik açısından son derece önemli. Bunlardan birincisi “kapsamlı düşünmek” bu çok önemli. İkincisi büyük resmi görebilmek, üçüncüsü geleceği öngörme, dördüncüsü yeni trendleri takip etmek ve beşincisi de fikirler üretmek. İnovatif olmak zorundasınız.Kendinizi bu doğrultuda geleceğe hazırlamanız ve yetiştirmeniz önemli." dedi.

 

Öğrencilerden İslami ilimlere, konjonktüre vakıf olmalarını, kültürlü ve birikimli birer birey olmalarını isteyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, bunlar için de çok sayıda kitap okumaları ve araştırmalarda bulunarak kendilerini her alanda geliştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan’ın, Edirne’de eğitimin geldiği noktadan ve Bakanlığımız çalışmalarından bilgiler verdiği konferans, soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

23-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.