EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

 Medeniyetler, milletinin kaderini belirleyen liderlerin öncülüğünde kurulmuştur. Toplumlarını önceleyen liderler ancak, ülkelerini geleceğe taşır. Liderlerine değer veren milletler de geleceğin belirleyicisidir.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

        Milletimizin var olma mücadelesinde en önemli payın sahibi, tarihin akışına yön veren lider, Ulu Önder Atatürk’tür.O, büyük bir lider olmanın yanında, dâhi bir asker, tüm insanlığa rehber olmuş, eşsiz bir devlet adamıdır. Türk milletinin her zaman yolunu aydınlatan sönmez bir meşaledir.

        Tarihin her sayfasına acı ve şanlı hatıraların altın harflerle kazındığı bir mirasın sahibi Yüce Milletimiz, kendini milletine adayan liderini hiçbir zaman unutmayacaktır. O’nun gösterdiği yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.

Milletçe en büyük görevimiz: “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” veciz sözünde ifadesini bulan emanete sahip çıkmaktır.

        Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün düşünce sistemi, idealleri ve ortaya koyduğu değerler bugün de ülkemizin ve milletimizin karşı karşıya kaldığı sorunların halledilmesinde bizlere yol göstermektedir. Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin yetmiş yedinci yılında gururla ifade edebiliriz ki Türkiye onun hayallerini gördüğü bir ülke yolundadır.  Dünyayı takip edebilen, olayları doğru okuyan, çağın modern tekniklerine yetişen, milli ve manevi değerlerimize bağlı nesliler geleceğimizin teminatı olacaktır.Eğitim camiası olarak en öncelikli sorumluluğumuz;Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkan, muasır medeniyet seviyesine ulaşma idealinin gerçekleşmesine katkıda bulunan nesiller yetiştirmek olduğundan;çocuklarımızın ve gençlerimizin bu doğrultuda yetişmeleri için hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz.

      Bu vesileyle ebediyete intikalinin 77. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını,şehitlerimizi,rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

                                                                                                                              Hüseyin ÖZCAN

                                                                                                                           İl Millî Eğitim Müdürü

 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.