EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

Milletlerin geleceği, liderlerin öncülüğünde yazılır. Medeniyetler, kendini milletine adamış liderlerin omuzlarında yükselir. Büyük liderler, büyük milletlerin değeridir. Aziz Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği kurtuluş mücadelesinde,tarihin altın sayfalarına kazınmış eşsiz zaferlerle ülkemizin kaderini belirlemiştir.Neredeyse bir asır önce başlayan bağımsızlık mücadelemizde milletimiz sabrı, gayreti ve alın teriyle savaşmış;
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

"Bize hâk-i mezâr ehven gelir hâk-i mezelletten”

düşüncesiyle vatanı uğruna şehadet şerbetini içmekten çekinmemiş Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu mücadele Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla taçlanmıştır.

Dün olduğu gibi bugün de, necip milletimizin her bir kahraman evladı istiklalinden asla ödün vermeyeceğini, 15 Temmuz Demokrasi zaferiyle bir kez daha ispat etmiştir. En karanlık geceleri bile aydınlığa kavuşturacak liderler ve onu gözünü kırpmadan takip edecek fertler, milletin bağrında yetişmeye devam etmektedir.

Milletçe en ortak hedefimiz; Ulu Önder Atatürk’ün: “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” veciz sözünde vurguladığı gibi, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkararak, milletimizi birlik ve bütünlük içerisinde daha güçlü, daha aydınlık yarınlara taşımaktır.

Ülkemiz bugün Gazi Mustafa Kemal´in işaret ettiği hedefler doğrultusunda önemli mesafeler katetmiş, tüm fertleriyle geleceğine odaklanmış, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatma hedefiyle, üreten, etkin, dinamik, başarılı bir toplum olma yolunda kararlı adımlarla ilerlemektedir.

Eğitim camiası olarak en öncelikli sorumluluğumuz, gençliği iyi yetiştirmek, Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkarak, muasır medeniyet seviyesine ulaşma idealinin gerçekleşmesine katkıda bulunmaktır.

Bu vesileyle ebediyete intikalinin 78. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

 

                                                                                                                                Hüseyin ÖZCAN

                                                                                                                               İl Millî Eğitim Müdürü

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.