EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı

Şühedâ gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar... O, rükû olmasa, dünyada eğilmez başlar, Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor, Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!                                  Mehmet Akif ERSOY
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı

        1Medeniyetler, varlıklarını tarihe bıraktıkları derin izlere borçludur. Her millet, medeniyet yürüyüşünü bu izlerin ışığında sürdürür. Bu nedenle geleneği olmayan milletlerin geleceği de,medeniyeti de olmaz.

       Kadim medeniyetimizin tarihe altın harflerle “GEÇİLMEZ” notunu düştüğü en önemli dönüm noktalarından biri de yüzyıl önce Çanakkale’de yaşanmıştır. O gün, İstiklâl uğruna kanın ve gözyaşının sınırsızca aktığı, bir toprak parçasında medeniyetin kalbinin attığı var olma mücadelesidir.

      Cumhuriyetimizin önsözü olan Çanakkale, bir milletin destanına yeni bir sayfa eklenmesidir. Gencecik fidanlar toprağa düşerken, ölümün umuda dönüştüğü ve maddenin mananın önünde eğildiği eşsiz bir galibiyetin adıdır.

       Vatan her şeyin önündedir, düşüncesiyle canlarını feda etmekten çekinmeyen sessiz kahramanların destanıdır Çanakkale. Sadece insanların değil anlayışların da çarpıştığı, kayıpların acısını yüz yıldır hissettirdiği tarihin en zor sınavıdır.

       Ancak, şehit ecdadımızın hatırasını yaşatan Abide ve özgürce dalgalanan şanlı al bayrak,  zaferin en güzel şahididir.

      Eğitim camiası olarak bizler de İstiklâlin ruhunu kuşanmış nesiller arzusuyla geçmişin idrakine sahip örnek bir gençlik yetiştirmek gayesiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz.

      Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle: “Çanakkale Savaşı´nı kazandıran yüksek ruh" en önemli idealimizdir.

      Bu vesile ile Çanakkale Zaferi’nin yüzüncü yılında bu aziz vatanı bizlere emanet eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.