EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs 1919, tarihe altın harflerle yazılan şanlı mücadelenin başlangıcı, kaderimiz ve karakterimiz olan bağımsızlığın ilk adımıdır. Aziz vatanın prangalardan kurtuluşu, asil bir milletin uyanışıdır. Asırlarca dünyaya yön vermiş bir medeniyetin yeniden şahlanışıdır.

Bugün, her bir yüreğe düşen umut kıvılcımlarıyla, memleketin her bir köşesini aydınlatacak istiklal meşalesinin yakıldığı, tarihin şahitliğinde geleceğimizin yeniden yazıldığı gündür. Bugün özgürlüğünden asla taviz vermeyenlerin, özgürlük yolunda koştuğu, yaşlısıyla genciyle bütün bir milletin aynı noktada buluştuğu gündür.

Bugün, geçmişten geleceğe köprüdür. En önemlisi de, Büyük Önder ATATÜRK’ün bugünü armağan ettiği gençlerimize güveninin sembolüdür. Bugünü anlamlı kılan da gençlerimizin geçmişini iyi öğrenmesi, milli ve manevi değerleri özümsemesi, ecdadının mirasına sahip çıkması olacaktır.

Gençliğimiz, tarihini tanıdığı, anladığı oranda geleceğe güvenle yürüyecek, ancak o zaman çağdaş geleceğin inşasını gerçekleştirme imkânını bulacaktır. Ülkemiz, her alanda iyi yetişmiş, başarıyı yakalama azmindeki gençlerimizin omuzlarında yükselecektir.

Eğitim camiası olarak üstlendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz. Tüm imkânlarımızla bağımsızlığın idrakinde ve çağın ihtiyacını kuşanmış bir gençliğin yetişmesine öncülük etmekteyiz.

Nasıl ki, 98 yıl önce birlik ve beraberliğimizi koruyarak 19 Mayıs ruhuyla ülkemizi yaşattıysak, bugün de 15 Temmuz direnişi ile gösterdiğimiz kahramanlıkla yüce milletimizin damarlarında dolaşan aynı inançla ayaktayız.

Bu nedenle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ülkü edindiğimiz: “Sizler, yeni Türkiye’nin genç evlâtları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.” sözlerini gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Edirneli hemşehrilerimizin, Aziz milletimizin Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını en içten duygularımla kutluyor; kendini milletine adayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.