EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Mesajı

Bilindiği üzere, Nisan ayı, Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada Otizm Farkındalık Ayı, 2 Nisan ise Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilmiştir.  Nisan ayı boyunca tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de otizm konusunda çeşitli etkinliklerle farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

 

Otizm Spektrum Bozukluğu, doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen gelişimsel bir bozukluk olup, günümüzde otizmin tek tedavisinin erken tanı ve bunun yanında yoğun bir özel eğitimden geçmektedir.

 

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hem eğitsel tanılamalarda hem de özel eğitim alanında bu çocuklarımıza elimizden gelenin en iyisini vermeye gayret etmekteyiz.

 

Engellilere verebileceğimiz en büyük desteğin onlara karşı, bir tebessüm, bir selam, bir kucaklaşma olduğunu düşünüyorum. Bunun için de engellilere acıyarak değil, onlara her alanda hak ettikleri ve gereken değeri vererek yardımcı olmalıyız.

 

Ülkemizde, engelli vatandaşlarımızın hakları, anayasa ve yasalarla güvence altına alınmış ve son dönemde uygulamaya geçirilen yasa ve yönetmeliklerle, uygar toplumlar seviyesine ulaşmıştır. Hükümet ve Bakanlık politikaları, engelli vatandaşlarımıza karşı pozitif ayrımcılık noktasında birçok yenilik ve güvence getirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tekrar bütün engelli kardeşlerimizin ve ailelerimizin Otizm Farkındalık Gününü kutluyor; daha güzel ve daha nitelikli projeler yapmamıza vesile olmasını temenni ediyorum.

 

 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.