EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Geleceğimizi, mutlu ve başarılı çocukların inşa edeceğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Milletlerin ilerlemesinin temeli çocuklarımıza verdiğimiz değerdir. Yaşam kaynağımız çocuklarımızı daha fazla ilgi ve şefkatle eğittiğimizde, onlar da bir gökkuşağı edasıyla geleceğimizi renklendireceklerdir.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Baharın habercisi cemreler gibi, geleceğin müjdecisidir çocuklar. Her mevsim yüreğimize düşen sevgi tomurcuklarıdır adeta. Yüzlerindeki tebessümle aydınlanır dünyamız. İnsanlığın tüm değerleri minicik yüreklerinde yeşerir.

Geleceğimizi, mutlu ve başarılı çocukların inşa edeceğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Milletlerin ilerlemesinin temeli çocuklarımıza verdiğimiz değerdir. Yaşam kaynağımız çocuklarımızı daha fazla ilgi ve şefkatle eğittiğimizde, onlar da bir gökkuşağı edasıyla geleceğimizi renklendireceklerdir.

Dünyanın neresinde bulunursa bulunsun bütün çocukların mutlu, huzurlu  ve sağlıklı olmaları herkesin ortak gayesi olmalıdır. Bilgiyle donanmış, sevgiyle aşılanmış, özgüveni ve özsaygısı yüksek çocuklar, tüm değerlerinden uzaklaşan, çaresizliğin girdabındaki insanlığın yegâne kurtuluşu olacaktır.

Ne yazık ki, çağımızın her türlü imkânına sahip modern dünya, hatalarının en ağır faturasını onlara ödetmektedir. Yine de savaşlarla kaybolan insanlığın yeniden inşasının ümidi, tek sermayesi sevgi olan çocuklarımızdır.

En büyük arzumuz, tek damla gözyaşının dökülmediği, dünyada barış ikliminin hâkim olmasıdır. Bütün çabamız bu büyük ideal içindir. Tarihimiz; coğrafyamızda asırlarca hüküm süren kardeşliğin en güzel örneklerinin şahididir.

Bugünü barışın, kardeşliğin ve özgürlüğün sembolü yapan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün: "Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir." sözüyle gösterdiği hedefe ulaşmak, eğitim camiası olarak en önemli sorumluluğumuzdur.

23 Nisan’ın bizzat çocuklara armağan edilmesi, hatta sadece millet çocuklarına değil dünya çocuklarına armağan edilmesi; Mustafa Kemal Atatürk’ün âlicenap ve ileri görüşlü bir devlet adamı olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Bugün maalesef çocukların üstüne acımasızca bombalar atan devlet adamları varken; bizim dünya çocuklarına bayram hediye eden eşsiz bir lidere sahip olmamız, medeniyetimizin kalıplara sığmayan bir yücelikte olduğunun da bir kanıtıdır. Bu nedenle de dünyada çocuklara armağan edilmiş tek milli bayram olan 23 Nisan’ın coşkusunu sizlerle yaşamaktan büyük onur duyuyoruz.

Sevgili çocuklar,

Bizler, sizlere çok daha parlak bir gelecek emanet etmenin kararlılığı içindeyiz. Sizler de “Tarihi olmayanın, geleceği de olmaz.” düsturuyla gücünüzü ve ilhamınızı tarihimizden, medeniyetimizden alarak bir olacak, iri olacak, diri olacak; hiçbir zaman yılmayacak ve dünyayı daha güzel yapmak için çalışacaksınız. Geleceğin bürokratları, iş adamları, öğretmenleri, doktorları, sanatçıları, sporcuları, bilim adamları, akademisyenleri olarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine getirmek için büyük çaba gösteren, içte ve dışta büyük mücadele veren ülkemizi daha da ilerileri taşıyacaksınız.

Bu anlamlı günde 7. balkan çocuk şenliği nedeniyle Balkanlardan, Türk Dünyasından gelen güzide misafirlerimizle şehrimiz şenlenmiş, gönül köprüleriyle sınırlar anlamsız hale gelmiştir.

Bu vesileyle TBMM’nin kuruluşunun 96. Yılında geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor,  başta bugünü çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan için fedakârlığın en büyüğünü yapan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Toplumun en değerli varlıkları, umudumuz, sevincimiz, geleceğimiz ve gözbebeğimiz çocuklarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.

 

 

 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.