EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Bilindiği gibi, 3 Aralık  “Dünya Engelliler Günü” olarak kutlanmaktadır. Toplumun ayrılmaz bir parçası olan engellilerin, umutlu ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak imkânlara kavuşturulması öncelikli görevlerimiz arasında yer almaktadır.

Devletimiz engeli olan vatandaşlarımıza yönelik, eğitim, sağlık, meslek edindirme gibi maddi ve manevi birçok alanda yasal düzenlemeler getirmiştir.

Engelli bireylerin toplum içerisinde uyum sorunları yaşadığı bilinen bir gerçektir. Burada bizlere düşen görev, var olan tüm bu toplumsal sorunları hep beraber aşmaktır. Onları toplumun bir parçası olarak kabul edip, eğitim ortamlarının sosyal ve fiziki koşullarının engelli bireylere uygun olacak şekilde düzenlenmesine, onların sorunlarına, yaşadıkları zorluklara bilim ve eğitim ile çözüm bulmalıyız.

Yapılacak tüm bu çalışmaların, çağdaş eğitim politikalarının geliştirilmesi, nitelikli özel eğitim hizmetlerinin tüm bireyler için erişilebilir hale getirilmesi, yaygınlaştırılması ve tamamen engelli bireylere hizmet eder durumda olması gerektiğinin farkındalığıyla çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

İlimizde Müdürlüğümüze bağlı, Özel Eğitim Okul ve Kurumlarımız aracılığıyla, özel gereksinimi olan öğrencilerimize ve yetişkinlerimize; hayata tutunabilmeleri ve daha başarılı olmaları için her türlü ihtiyacı giderme noktasında eğitim hizmeti sunulmaktadır. Bizler inanıyoruz ki, engeli olan bireyler, kendilerine imkân verildiği takdirde, topluma en az bizler kadar yararlı olabilirler.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ülkemizin 15 Temmuz’da yaşamış olduğu kötü günlerden sonra birlik ve beraberliğimizden doğan dayanışmanın, ülkemizin her alanındaki tüm kurum ve kuruluşlara ve sosyal ortamlara yayılmasını temenni eder, tüm engelli vatandaşlarımızın, Dünya Engelliler Gününü en içten dileklerimle kutlar, emsalsiz fedakârlıklarda bulunan ailelerine ve engellilerin eğitiminde önemli yeri olan öğretmenlerimize de teşekkür ederim.

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.