EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın Ortak Sınavlara İlişkin Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın Ortak Sınavlara İlişkin Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

İnanıyoruz ki sizler, hedeflerinize ulaşmanızın ikinci basamağı olan, 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleşecek Ortak sınavları, en güzel şekilde geçerek başarılı olacaksınız; çünkü elinizden gelen tüm gayreti gösterdiğinize eminiz. Bütün gücümüz ve gayretimiz, sizin iyi bir eğitim almanız içindir. Sizler, bizim için çok önemli ve değerlisiniz.

Eğitimin temel amacı, sizleri, toplumsal kuralları ve değerleri benimsemiş, kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda mesleki bilgi kazanmış bireyler olarak hayata hazırlamaktır. Sınavlar da bu süreçte sizlerin bilgi ve beceri düzeylerinizi belirlemenize, ilgi ve yeteneklerinizi tanımanıza ve kendiniz için en uygun kararı vermenize yardımcı olacak bir değerlendirme sürecidir.

Unutmayın; bilginizi, gücünüzü, imkânlarınızı kendi potansiyeliniz oranında sınavlara yansıtırsanız başarı kendiliğinden gelecektir. Başarıya ulaşmak için sorumluluk duyma, hedef belirleme, kararlı olma, planlı çalışma ve kendine güven de gereklidir. Bilginizden emin olun ve başaracağınıza inanın. Kaygılarınızı azaltın. Sınavda en aza indirilmiş kaygı ve stres, en üst düzeyde başarı sağlar. Gireceğiniz sınav, sizin için önemli; ama onu yaşamınızdaki tek ve en önemli şey haline getirmemelisiniz. Notlarınız ne olursa olsun, hiçbir zaman ümidinizi ve cesaretinizi kaybetmeyin. Hayata sıkı sıkı sarılın ve ne olursa olsun yaşama sevincinizi kaybetmeyin.

Sevgili öğrenciler, sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz. Umarım sınavlarınız istediğiniz gibi ve hakkınızda hayırlı olacak şekilde sonuçlanır. Bu yolculukta sizleri yetiştirip emek ve destek veren öğretmenlerimiz ve velilerimize teşekkür ediyor, yeni başlangıçlara vesile olması temennisi ile Ortak Sınavlarda hepinize başarılar diliyorum.

 

 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.