EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sen Bizden Birisin Projesi Faaliyetlerini Yerinde Gözlemledi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT, Türkiye (Koordinatör ülke), İtalya, Polonya ve Yunanistan’dan gelen toplam 24 genç katılımcı ile gerçekleştirilen Sen Bizden Birisin (You are One of Us) isimli projenin uygulama faaliyetlerine katıldı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sen Bizden Birisin Projesi Faaliyetlerini Yerinde Gözlemledi

Projenin amacı; gençlerin ve dolayısıyla toplumun göçmen sorununa bakış açısını ve atılması gereken adımların ne kadar doğru bir şekilde atıldığının gözlemlenmesidir.

Proje kapsamında; gençler hem kendi içlerinde yapacakları yaratıcı uygulamalarla hem de toplum arasına karışarak yapacakları bireysel görüşmelerle toplumun nabzını tutacaklar ve yabancı ülkelerden gelen katılımcılar kendi ülkelerinde gözlemledikleri verileri paylaşarak ortaya fikirsel bir ürün koyacaklardır.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT, yaptığı konuşmada, “Burada yapacağınız çalışmalar örnek çalışmalar olacağını umut ediyorum. Kendi ülkenize çok faydalı bilgilerle gideceğinize inanıyorum. Bilgiler ve düşünceler paylaşıldıkça çoğalır ve güzelleşir. Doğrular bulunur. Bu konuda gösterdiğiniz çabalardan dolayı ayrıca hepinize teşekkür ediyorum” dedi.  

 04-07-201704-07-201704-07-201704-07-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.