EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın, Türkiye Büyük Millet Meclisinin Açılışının 101. Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı.

Milletimizin egemenlik ve bağımsızlığının simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101.yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk ve Dünya çocuklarına armağan edilen, aziz milletimizin ve geleceğimizin umudu çocuklarımızın '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyorum.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın, Türkiye Büyük Millet Meclisinin Açılışının 101. Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı.

23 Nisan, tarihimizin dönüm noktası Gazi Meclisimizin açılış yıl dönümüdür. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çocukları çok sevdiği için bu tarihi günü, bayramı geleceğimizin teminatı siz sevgili çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. Atatürk, çocuklara olan güvenini şöyle belirtiyor:

"Küçük hanımlar, küçük beyler!

Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız!  Memleketi asıl aydınlığa boğacak  sizsiniz.  Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz."

Hedefimiz, geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz sevgili çocuklarımızı, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; kendi başına karar verebilen, kendine güvenen, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı, ufku geniş, değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Bu bilinçle, Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet yaşatma gayesiyle, Bakanlığımızın çizdiği 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde "Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye" yolunda kararlı adımlarla ilerlemekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, TBMM'nin 101. Kuruluş yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor, başta TBMM'nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bu kutsal toprakları bizlere vatan kılan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Sağlıklı, mutlu ve hep birlikte beraberce kutlayacağımız bayramlarda buluşmak dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 Dr. Önder ARPACI

 Edirne İl Millî Eğitim Müdürü

 

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.