EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT’ın 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Eğitim, hepimizin yaşamında belirleyici, vazgeçilmez bir süreçtir.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT’ın  2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

2016-2017 eğitim-öğretim yılını huzur ve güven içerisinde sona erdirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu süre içerisinde göstermiş olduğunuz üstün gayret ve çalışmalarınızdan dolayı eğitim yöneticileri ve öğretmenleri, kıymetli velileri ve sevgili öğrencileri gönülden kutluyorum.

Eğitim, hepimizin yaşamında belirleyici, vazgeçilmez bir süreçtir. Bireyler, özgün kimliklerini ve gelecek ile ilgili ümitlerini bu süreçte gerçekleştirirler. Hayattaki her başarı, mutluluğu hedefleyen eğitim ortamlarının ürünüdür.

Sevgili Öğrenciler,

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılını tamamlayarak sizlerle birlikte karne heyecanını yaşadığımız bu günde, notlarınız ne olursa olsun ümidinizi, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi yitirmeyerek iyi bir tatil geçirmenizi diliyorum. Yaz tatilini mutlu, verimli ve güzel bir şekilde geçirmek için her öğrenci kendi durumu ile ilgili bir analiz yapmalıdır. Önünde duran yaz tatilini düşündüğünde yakın, orta ve uzak hedef şeklinde günü, haftayı ve tatil sonunu kapsayan bir program yapmalıdır. Oluşturulacak hedefler de çalışmayı artıracak, çalışma isteğini kamçılayacak hedefler olmalıdır.

Bu milletin yarınları sizlersiniz. Yarınların teminatı olan sizlere her zaman öğüdümüz kitap okumayı asla ihmal etmemenizdir. Kişinin kendisini, çevresini ve dünyayı doğru biçimde algılayıp yorumlaması, yaşadığı sosyal çevreye uyum sağlaması, akademik başarısının artması kitap okumasıyla doğrudan ilişkilidir.

Değerli Anne Babalar,

Tatlı bir heyecanı yaşayarak daha güzel bir geleceğe biraz daha yaklaştığımız bugün, karnelerin sembolik bir değeri olduğunu, öğrencilerin değerini, şahsiyetini ve zeka seviyelerini belirleyecek bir gösterge olmadığını  asla unutmayalım. Yavrularımızın hayatlarını belirleyecek en önemli etken, yüreklerindeki ve zihinlerindeki birikimdir. Çünkü her öğrenci, keşfedilmeyi bekleyen değerler hazinesidir.

Her şeyden önce çocuğunuzu tanımak için onunla vakit geçirmeli, kaliteli bir iletişim kurmanın gayreti içerisinde olmalısınız. Onların geleceği hepimizin geleceğidir. Yarınların bugünlerden daha güzel olacağına inanarak çocuklarımıza daima yaşam sevincini aşılamalıyız.

            Eğitimdeki başarının en önemli mimarları değerli öğretmenlerimiz,

Eğitimde başarı, sizin özverili çalışmalarınızla gerçekleşmiştir. Sizin ufkunuz öğrencilerinizin ufku; onların başarısı sizin başarınızdır. Eğitimin her aşamasında sizin emeğiniz büyüktür. En değerli varlıklarımız, çocuklarımızın en iyi eğitimi almaları ve gelecek için sağlam adımlar atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir. Ulu Önder Atatürk: “Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır” veciz sözünde bu gerçeği işaret etmektedir. Eğitim camiası olarak, var gücümüzle bu ülkünün gerçekleşmesi için çaba gösteriyoruz.

             Bu duygu ve düşüncelerle tüm paydaşlarımıza, özellikle velilerimize ve eğitim çalışanlarımıza teşekkür eder, bütün öğrencilerimize iyi tatiller dilerim. 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.