EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

                          Fedakâr öğretmenlerimizin minicik fidanlara yaptığı bilgi ve sevgi aşıları, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltecektir. Toplumumuz, değerli öğretmenlerimizin ellerinden yayılan eğitimin ışığı ile aydınlanacaktır.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

    Eğitim, milletimizin her bir ferdinin büyük bir inançla yürüdüğü en önemli hedeflerinden biridir. Bireyler, medeniyete ait tüm değerleri eğitim sayesinde öğrenir. Geleceğini eğitimde arayan gelişmiş toplumlar, eğitimin geleceğine büyük yatırımlar yaparak gelişimlerini ve ilerlemelerini sürdürürler. Yatırım, eşyaya değil, insana yapıldığında anlam kazanır. Zaman, eşyanın gücünü azaltırken, eğitimin gücünü arttırır.

    İnanıyorum ki bugün her birimizin yüreği aynı umutlarla çarpmakta, hepimizin yüzünde aynı duyguların parıltıları dolaşmaktadır. Çünkü ideallerimize bir adım daha yaklaştığımız yeni bir başlangıcı yaşıyoruz. Aynı heyecanı paylaşıyor ve aynı hedeflere yürüyoruz.

    Zihinlerin bilgiye, gönüllerin sevgiye ihtiyaç duyduğu günümüz dünyasında öğretmenlerimizin değeri daha iyi anlaşılmaktadır. Fedakâr öğretmenlerimizin minicik fidanlara yaptığı bilgi ve sevgi aşıları, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltecektir. Toplumumuz, değerli öğretmenlerimizin ellerinden yayılan eğitimin ışığı ile aydınlanacaktır.

    Eğitim camiası olarak, öğrencilerimizin akademik başarılarını geliştirmenin yanı sıra onların en iyi biçimde kendilerini ifade etmelerini sağlayan kültür, sanat ve spor etkinliklerine, projelere, yarışmalara ve sosyal sorumluluk çalışmalarına etkin şekilde katılmalarını sağlama hedefimizi bu yıl da gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

    Amacımız, Ulu Önder Atatürk’ün “Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.” sözünün rehberliğinde, geçmişin birikimini geleceğe taşıyacak donanıma sahip, idealist, çalışkan ve üretken gençler yetiştirmektir. Bu süreçte kuşkusuz en büyük görev, öğretmenlerimizin yanında çocukları için hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen velilerimize düşmektedir. Eğitimde başarı, ancak tüm paydaşların üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesiyle gerçekleşebilir.

    Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftasını kutluyor, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının Ülkemiz, Edirne’miz, velilerimiz, öğrencilerimiz ve tüm eğitim çalışanlarımız için sağlıklı, huzurlu ve başarılı olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                Hüseyin ÖZCAN

                                                                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.