EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN´ın YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

12 Mart Pazar günü yapılacak olan, yüksek öğretime geçişte ve kariyer yapmanızda önemli dönüm noktalarından biri ve geleceğinizle ilgili atacağınız temelin ilk adımı, Yüksek Öğretime Giriş Sınavına (YGS) büyük bir azim ve gayretle hazırlandığınıza, elinizden gelenin en iyisini yapacağınıza  ve başarılı olacağınıza inanıyorum. Yaşamınızı şekillendirmek için üniversiteyi kazanıp, eğitiminize mutlu olacağınız bir yükseköğretim kurumunda devam etmeniz en büyük arzumuzdur.

Her sınav hayatta atılacak adımlarla ilgili bize ipucu verecek önemli bilgilere sahiptir ve sınavlar sadece akademik bilgi birikimimizi, yorum gücümüzü ve süreyi doğru kullanma becerimizi ölçer, eksiğimizi ve yanlışımızı görmemizi sağlar. Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavı da sizin başarınızı ölçen bir sınavdır. Biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Unutulmamalıdır ki, kendine güven başarının anahtarıdır. Olumsuz ve karamsar düşüncelerle başlanılan her çalışma başarısızlığa yol açar. İyimser olmaya özen göstererek, her zaman olumlu düşünün. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü de daha rahat kullanmış olursunuz. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz.

Her bitiş aynı zamanda yeni başlangıçların, gelecekte yapacaklarımızın, hayallerimize kavuşmanın umudu demektir. Bizler sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Sizler de kendinize inandığınız ve güvendiğiniz sürece başaramayacağınız engelin bulunmadığına inanıyorum. Sizlerden beklentimiz, iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmaktır.

Emeklerinizin karşılığını almanız, uzun ve yorucu çalışmanın sonunda, aydınlığa ulaşmanız dileklerimle Yüksek Öğretime Giriş Sınavında (YGS) hepinize üstün başarılar diler; bu sınavın başta sevgili gençlerimize, değerli ailelerine, eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.” 

 

                                                                                                             Hüseyin ÖZCAN

                                                                                                          İl Millî Eğitim Müdürü

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.