EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZ -KEŞAN RASİM ERGENE ORTAOKULUMUZ TÜBİTAK -12.ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASINDA TÜRKİYE 1.Sİ OLMUŞLARDIR.

TÜBİTAK-"12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması" İstanbul bölge finallerinde bölge  1.si olan  İlimiz Keşan Rasim Ergene Ortaokulu öğrencilerimiz, Kayseri ilinde yapılan Türkiye şampiyonasında Türkiye 1.si olmuşlardır.
İLİMİZ -KEŞAN RASİM ERGENE ORTAOKULUMUZ TÜBİTAK -12.ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASINDA TÜRKİYE 1.Sİ OLMUŞLARDIR.

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerimizin temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Tarih, Türkçe ve Matematik olmak üzere 8 bilim alanında yarışmalar düzenlemektedir.

Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi Konferans Salonu’nda 11 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen değerlendirmelerin ardından İlimiz Keşan Rasim Ergene Ortaokulu öğrencilerinden Metehan Demir-Ege Okay Andaç, danışman öğretmenleri Serap Tezer Algül rehberliğinde hazırlamış oldukları “Kavak Ağacı Pamuğunun Alternatif Tekstil Dolgu Malzemesi Olarak Kullanılmasının Araştırılması” projesi ile Biyoloji alanında Türkiye birincisi olmuştur.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu açıklamasında, ilimizi başarıyla temsil eden öğrencilerimizi ve öğretmelerini tebrik ederek, başarılı çalışmalarının artarak devamını temenni etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz açıklamasının devamında, Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak, ülkemizi 2023 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla taşıyacak olan geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi ve onlara rehberlik eden, yüreklendiren öğretmenlerimize çalışmalarında destek olmaya devam edeceğiz dedi.

12-05-201812-05-201812-05-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.