EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Öğrencilerinden Mehmet Akif Ersoy’un Kabrine Ziyaret.

İlimiz Öğrencilerinden Mehmet Akif Ersoy’un Kabrine Ziyaret.

Devletimiz, geleceğimizin teminatı gençlerimizin evrensel ve İnsanî değerlere sahip, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye saygılı, bilgi ve özgüven sahibi, etkin, girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, toplumsal hayata aktif katılan, temel hak ve hürriyetlerini etkin bir biçimde kullanan ve uluslararası alanda akranlarıyla rekabet edebilecek seviyede bireyler olarak kendi potansiyellerini tam anlamıyla gerçekleştirebilecekleri imkân ve zemini oluşturmaktır.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü-Gençlik Merkezi’nin “Evladı Fatihan Atalarının İzinde” projesi kapsamında kültürümüz ve tarihimiz için önem arz eden, tarihimizin ve kültürümüzün öncülerinden atalarımıza gençleri anlatmak, gençlerin atalarını tanıyarak örnek almalarını sağlamak, atalarının izinde vatan, millet için çaba göstermelerini sağlamak, gençlere tarih bilinci katmak, yaşadıkları toplumu ve çevreyi tanıma olgusu oluşturma, gençleri öğrenmeye sevk ve teşvik etmek, amaçlanmıştır.

Proje kapsamınsa ilimiz ortaöğretim öğrencilerinin katılımıyla, İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Haftasında İstanbul’a kültür gezisi düzenlenmiş, öğrencilerimiz gezi kapsamında İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kabrini ziyaret etmişlerdir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, öğretmenleri gözetiminde kültür gezisine giden öğrencilerimizi ve yolcu etmeye gelen ailelerini İstanbul’a hareketlerinde yalnız bırakmadı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz, bu tür gezilerin gençlerimizin millî ve manevi duygularının daha da gelişmesine büyük katkısının olduğunu söyleyerek, sizler sadece millî şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kabrini ziyaret etmeyeceksiniz, bu gezinizde, şanlı tarihimize iz bırakan tarihi şahsiyetleri, yaşamış oldukları yerleri, bizlere bırakmış oldukları eserlerini görerek yerinde öğreneceksiniz. Dedi.

Gençlerimizin tarihini yerinde yaşayarak öğrenmelerini sağlayan kültür gezilerinde emeği geçenlere teşekkürlerini ileten İl Millî Eğitim Müdürümüz, öğrencilerimizden gezinin her anını dolu dolu yaşamalarını ve gördüklerini, hissettiklerini aileleriyle, arkadaşlarıyla paylaşmalarını isteyerek gezinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Öğrencilerimiz Millî Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kabir ziyaretinin de içerisinde yer aldığı İstanbul kültür gezilerinin ardından Edirne’ye döndüler.

13-03-201813-03-201813-03-201813-03-201813-03-201813-03-201813-03-201813-03-201813-03-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.