EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz öğrencilerine, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ilgili kuruluşu TÜBİTAK tarafından çıkarılan Meraklı Minik, Bilim Çocuk ile Bilim ve Teknik dergileri dağıtılmaya başlandı.

              TÜBİTAK tarafından çıkarılan popüler bilim dergilerinin öğrencilerimize dağıtımına Vali Fahri Yücel İlkokulundan başlandı
İlimiz öğrencilerine, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ilgili kuruluşu TÜBİTAK tarafından çıkarılan Meraklı Minik, Bilim Çocuk ile Bilim ve Teknik dergileri dağıtılmaya başlandı.

 TÜBİTAK tarafından çıkarılan popüler bilim dergileri, erken yaştan başlayarak çocuklara bilimsel düşünebilme ve davranabilmenin yöntemlerini sunup, bilimi sevdirerek çocuklarda merak, soru sorma, keşif, öğrenme isteği uyandıran, bilimsel düşünme becerisi kazandıran, gençleri bilimsel ve teknolojik araştırma alanlarına yönlendirmektedir.

 Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK ile yapılan görüşmeler sonucunda, eğitim öğretim dönemi boyunca ilimiz okullarında dağıtılmak üzere her ay her birinden 250 adet olmak üzere toplam 750 adet dergi öğrencilerimize dağıtılacaktır.

           Dergilerin dağıtımı İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile koordineli olarak yapılacaktır. Öğrencilerimize dergileri bu ay İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sayın Engin BİŞAR ve Bilim ve Teknoloji Şube Müdürü Sayın Mustafa ŞAHİN tarafından sınıflarında verildi.

             Vali Fahri Yücel İlkokulu ile başlayan dağıtım, sırasıyla Zübeyde Hanım Anaokulu, Nilüfer Hatun Anaokulu, Süleyman Demirel Fen Lisesi ile devam etti. Dergilerin dağıtımına hafta sonu Yaratıcı Zihinler Projesi kapsamında bulunan öğrencilerle devam edilecektir.

1    1    1    1

1    1

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.