EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizden 4 Proje, TUBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları Bölge Sergisine Davet Aldı.

İlimizden 4 Proje, TUBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları Bölge Sergisine Davet Aldı.

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerimizin temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Tarih, Türkçe ve Matematik olmak üzere 8 bilim alanında yarışmalar düzenlemektedir.

TUBİTAK tarafından bu yıl 12. düzenlenen “Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”’na ilimizden 3 okulumuz 4 proje ile 2 alanda ön değerlendirmeyi geçerek İstanbul Avrupa Bölgesi Bölge Sergisine davet edilmiştir.

Edirne Merkez Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu öğrencimiz Işıl Canım “CHİA mı Yoğurtmu CHİA lı Yoğurtmu” adlı projesi ile Biyoloji alanında, İlimiz Merkez Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencilerimiz Esma Tatu - Esra Tatu “AC VE DC Akımları Sıvıların Isıtılması ve Son Sıcaklıklarının Karşılaştırılması” adlı projesi ile Fizik dalında, aynı okulumuzdan öğrencimiz Özgür Eren Tufan “Dışardaki Sıcak Havanın Daralan Kesitten Geçirilerek, Kapalı Alanların Soğutulması” adlı projesi ile Fizik dalında, İlimiz Keşan Rasim Ergene Ortaokulu öğrencilerimiz Metehan Demir-Ege Okay Andaç “Kavak Ağacı Pamuğunun Alternatif Tekstil Dolgu Malzemesi Olarak Kullanılmasının Araştırılması” adlı projeleri ile Biyoloji alanında TUBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Avrupa Bölgesi Bölge Sergisinde ilimizi temsil edeceklerdir.

Bölge sergisine katılmaya hak kazanan okullarımızı başarılarından dolayı tebrik eder, emeği geçen öğrencilerimize ve öğretmenlerimize bölge finali yarışmasında başarılar dileriz

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.