EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş Sağlığı ve Güvenliği Brifingi Gerçekleştirildi

       Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamının oluşturulması, çalışma hayatının öncelikli şartı ve tüm sosyal tarafların ortak sorumluluğudur.
İş Sağlığı ve Güvenliği Brifingi Gerçekleştirildi

Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamının oluşturulması, çalışma hayatının öncelikli şartı ve tüm sosyal tarafların ortak sorumluluğudur. Ülkemizde ve Dünyamızda her yıl yaşanan iş kazaları ve meslek hastalıklarından maalesef birçok insan hayatını kaybetmekte veya iş göremez hale gelmektedir. Bununla birlikte, iş yerinde yaşanan kazalar Ülkelere ciddi ekonomik hasarlar vermektedir.

Bu gibi ölümlerin ve yaralanmanın önüne geçmek için iş hayatında iyileştirici ve önleyici bir takım tedbirler alınmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Bu nedenle; Kamu ve Özel sektör ayrımı yapılmaksızın tüm çalışanların kapsama alındığı, her çalışanın faydalanacağı, bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli ortamlar oluşturacak, kuralcı değil önleyici bir düzenleme yapılmış ve bu kapsamda 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu oluşturulmuştur.

Kanun, özel kuruluşlara olduğu gibi kamu kuruluşlarına da bazı sorumluluklar getirmektedir.       

Bu kapsamda; Müdürlüğümüz idarecilerine yönelik, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Ahmet Tevfik ERDEM tarafından, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun çalışma hayatında kamu kuruluşlarına getirdiği yenilikler ile ilgili brifing verildi.

      Müdürlüğümüz 3. Kat toplantı salonunda gerçekleşen brifinge İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, Maarif Müfettişleri Başkanı Sayın Ayhan KARAN, Müdürlüğümüz müdür yardımcıları ile şube müdürlerimiz katıldı. 

22

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.