EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İsmiyle Müsemma Okullar Projesi Kapsamında Süheyl Ünver Anıldı.

İlimiz Süheyl Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından, okulun adını taşıdığı Ordinaryüs Profesör Doktor Süheyl Ünver’i anma programı düzenlendi.
İsmiyle Müsemma Okullar Projesi Kapsamında Süheyl Ünver Anıldı.

Öğrencilerimizin okudukları okulu içselleştirmelerinde okullarını daha iyi tanımaları son derece önemlidir. Özellikle tarihi ve önemli şahsiyetlerin adlarını taşıyan okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin bu şahsiyetleri daha iyi tanımaları ve tanıtmaları okullarına olan aidiyetlerini güçlendirecek, bu aidiyete sahip olan gençlerimizin okulları ile bağlarını koparmayarak kurumsal kimlik oluşmasını sağlayacaklardır.

Bu kapsamda İlimiz Süheyl Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından, okulun adını taşıdığı Ordinaryüs Profesör Doktor Süheyl Ünver’i anma programı düzenlendi.

Edirne Süheyl Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Ordinaryüs Profesör Doktor Süheyl Ünver’i anma programına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Müdürlüğümüz Şube Müdürleri, okul yöneticileri ile okulun yönetici, öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı.

Tüm şehitlerimizin manevi huzurunda Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda okul müdürü Sayın Selahattin Göksel, programın amacını belirten bir konuşma yaptı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında geleceğe emin adımlarla yürümek için geçmişimizi çok iyi bilmemiz gerektiğini söyleyerek, ülkemizin bu günlerini kavrayabilmek için şanlı tarihimizi ve bize bu güzel ülkeyi armağan eden kahramanlarımızı iyi tanımalı, bizden sonraki neslin de tanıması için gerekli adımları atmalıyız dedi.

Edirne Valiliği himayelerinde, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda oluşturulan “İsmiyle Müsemma Okullar” projesinin, okullarımıza adları verilmiş tarihi ve önemli şahsiyetlerin geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz tarafından bilinmesinin, gençlerimizin okullarına olan aidiyetlerini arttıracağını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz, bu durumun okullarımızın kurumsal kimliğine de katkı sağlayacağını söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, konuşmasında Ordinaryüs Profesör Doktor Süheyl Ünver’in Türk Tıp Tarihçisi, hekim, ressam ve tezhipçi olduğunu belirterek, başta tıp olmak üzere çoğu bilim, kültür ve sanat tarihine dair 2000’e yakın kitap, makale, tebliğ, ansiklopedi maddesi, gazete yazısı kaleme almış, gençlerimiz tarafından örnek alınması gereken tarihi bir kişilik olduğunu söyledi.

Program, Ordinaryüs Prof. Dr. Süheyl Ünver ´i tanıtan belgeselin izlenmesi, bir öğrenci tarafından Süheyl Ünver ´in en sevdiği şiir olan Mevlana Celaleddin Rumi´nin "İstemem" şiirinin okunması, “Orta Anadolu Defteri " adlı eserinin sunumu, Ordinaryüs Prof. Dr. Süheyl Ünver ile temsili röportaj ve öğrenciler tarafından sözlerinin sunumunun ardından sona erdi.  

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, programın ardından Süheyl Ünver’i anma programının hazırlanasında ve sunumunda emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek, “çok güzel ve bilgilendirici bir program oldu. İnanıyorum ki programı takip eden öğrencilerimiz Süheyl Ünver’in tarihimize katkılarını öğrenmiş ve tam anlamıyla tanımış oldular. Bundan sonraki süreçte de okullarımıza adları verilmiş tarihi ve önemli şahsiyetler ile şehitlerimizi İsmiyle Müsemma Okullar Projesi kapsamında anma programlarımıza devam edeceğiz” dedi.

20-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-201820-02-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.