EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kan Bağışının Önemine Dikkat Çekildi

Kan bağışına önem çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesi kapsamında Edirne Selimiye İmam Hatip Ortaokulu’nda kan bağışı etkinliği düzenlendi.
Kan Bağışının Önemine Dikkat Çekildi

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinde, İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hakan Cırıt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Sayın Cemal Turan ve Ömer Naci Diktaş okul içerisinde kurulan kan bağış merkezinde kan bağışında bulundular.

Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğünde görevli Dr. Sayın Erhan Aksoy, tarafından kan bağışında bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Sayın Cemal Turan ve Ömer Naci Diktaş’a teşekkür belgesi takdim etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, “Proje kapsamında merkez ilçede bulunan tüm okullarımızda kan bağışı etkinliği düzenlenecektir. Her bir kan bağışı 3 kişinin hayatını kurtarmaktadır. Kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkiler. Bu proje ile birlikte kan vermenin önemi konusunda öğrencilerimiz bilinçlendirilerek, kan vererek hayat kurtarma hususunda farkındalık kazanmaları sağlanacaktır” dedi.

03-10-201703-10-201703-10-201703-10-201703-10-201703-10-201703-10-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.