EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kan Ver Can Ver” Projesinin Altıncı Haftasında 466 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Kan bağışına önem çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin altıncı haftasında 29 okulumuzda toplam 466 ünite kan bağışı yapıldı.
“Kan Ver Can Ver” Projesinin Altıncı Haftasında 466 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin altıncı haftasında 6 okulumuzda devam etti.

50. Yıl  İlkokulu’nda 23 ünite, İsmail Güner Ortaokulu, Hatice Erkurt Anaokulu, Kadripaşa İlkokulu’nda 19 ünite, Tayakadın Cem Havale İlkokulu’nda 24 ünite, Özel Edirne Safir Okulları 7 ünite olmak üzere 73 ünite kan bağışında bulunulmuş olup, altıncı hafta sonunda 29 okulumuzda toplamda 466 ünite kan bağışı yapıldı.

Kan bağışı etkinliğinin yedinci haftasında ise Nilüfer Hatun Anaokulu, Lalaşahinpaşa İlkokulu/Ortaokulu, Edirne Akmercan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde devam edecektir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, “Kanın tek kaynağı insan. Bu hayati sıvının başka bir muadili yok. Bu yüzden kan bağışlamak, hayat kurtarmakla eş değer. Hiç tanımadığınız insanlara kan bağışlayarak derman olabilir, hatta kan bağışlayarak kendi sağlığınızı da koruyabilirsiniz. Velilerimize ve öğrencilerimize verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

 

13-11-201713-11-201713-11-201713-11-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.