EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kan Ver Can Ver” Projesinin Birinci Ayında 267 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Kan bağışına önem çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin birinci ayında 15 okulumuzda toplam 267 ünite kan bağışı yapıldı.
“Kan Ver Can Ver” Projesinin Birinci Ayında 267 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliği birinci ayın da 15 okulumuzda devam etti.

Edirne Selimiye İmam Hatip Ortaokulu’nda 26 ünite, Trakya Birlik İlkokulu’nda 18 ünite, Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu’nda 45 ünite, Özel Edirne Beykent Koleji’nde 15 ünite,  Şükrüpaşa İlkokulu’nda 20 ünite, 75. Yıl İlkokulu’nda 25 ünite, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda 18, Gazi Osman Paşa Ortaokulu’nda 14 ünite, Zübeyde Hanım Anaokulu’nda 9 ünite, Vali Fahri Yücel İlkokulu’nda 20 ünite, Meriç İlkokulu’nda 8 ünite, İnönü İlkokulu’nda 6 ünite,  Atatürk Ortaokulu’nda 8 ünite, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu’nda 9 ünite, Yüksel Yeşil İlkokulu 26 ünite olmak üzere toplam 267 ünite kan bağışında bulunuldu.

Kan bağışı etkinliğinin beşinci haftasında ise Ayşekadın Anaokulu, Kurtuluş İlkokulu, Plevne İlkokulu, Bahçeşehir Koleji, Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Edirne Lisesi ve Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi devam edecektir.

31-10-201731-10-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.