EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kan Ver Can Ver” Projesinin Dokuzuncu Haftasında 681 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Kan bağışına önem çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin dokuzuncu haftasında 51 okulumuzda toplam 681 ünite kan bağışı yapıldı.
“Kan Ver Can Ver” Projesinin Dokuzuncu Haftasında 681 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin dokuzuncu haftasında 16 okulumuzda devam etti.

Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi, Mithatpaşa İlkokulu/Ortaokulu, Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İlhami Ertem Anadolu Lisesi, 1. Murat Anadolu Lisesi, Özel Edirne Saranel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Fen Bilimleri Temel Lisesi, , Özel Meriç Ortaokulu, Edirne Süheyl Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Cumhuriyet İlkokulu/Ortaokulu, Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Edirne Sınav Temel Lisesi ve Esetçe Suzan Demirci Çağdaş Yaşam Ortaokulu’nda toplam 147 ünite kan bağışı yapılmış olup, dokuzuncu hafta sonunda 51 okulumuzda toplamda 681 ünite kan bağışı yapıldı.

Kan bağışı etkinliğinin onuncu haftasında ise, Şehitasım İlkokulu, İstiklal Ortaokulu, Şehit Yıldız Gürsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Lalapaşa Atatürk İlkokulu, Lalapaşa Cumhuriyet Ortaokulu, Lalapaşa Hacıdanışment İlkokulu/Ortaokulu ve Lalapaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde devam edecektir.

05-12-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.