EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kan Ver Can Ver” Projesinin Dördüncü Ayında 1326 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Kan bağışı önemine dikkat çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin dördüncü ayında toplam 1326 ünite kan bağışı yapıldı.
“Kan Ver Can Ver” Projesinin Dördüncü Ayında 1326 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin dördüncü ayında 6 okulumuzda devam etti.

İpsala Kocahıdır İlkokulu/ortaokulu, Uzunköprü Demokrasi İlkokulu, Uzunköprü Yunus Emre Ortaokulu, Uzunköprü Hüseyin Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uzunköprü Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nda toplam 98 ünite kan bağışı yapılmış olup, dördüncü ayın sonunda toplam 1326 ünite kan bağışı yapıldı.

Kan bağışı etkinliğinin on yedinci haftasında ise, Uzunköprü Şehsuvarbey Ortaokulu, Uzunköprü Kadripaşa İlkokulu, Uzunköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi, Uzunköprü İmam Hatip Ortaokulu, Uzunköprü Gazi Mahmut İlkokulu ve İpsala Esetçe Çağdaş Yaşam Suzan Demirci İlkokulu/Ortaokulu’nda devam edecektir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, “Projemizin dördüncü ayın da toplam 1326 ünite kan bağışı yapıldı. Kan bağışı yaparak başka hayatlara can veren velilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

26-02-201826-02-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.