EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kan Ver Can Ver” Projesinin Dördüncü Ayında 1680 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Kan bağışı önemine dikkat çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin dördüncü ayında toplam 1680 ünite kan bağışı yapıldı.
“Kan Ver Can Ver” Projesinin Dördüncü Ayında 1680 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin dördüncü ayında 10 okulumuzda devam etti.

Edirne Mesleki Eğitim Merkezi, Keşan Lisesi, Keşan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Keşan Ahmet Yenice Ortaokulu, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi, Keşan Dr. Rıfat Osman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Keşan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi, Keşan Anafartalar İlkokulu, Keşan Cumhuriyet Ortaokulu’nda toplam 131 ünite kan bağışı yapılmış olup, dördüncü ayın sonunda toplam 1680 ünite kan bağışı yapıldı.

Kan bağışı etkinliğinin yirmi birinci haftasında ise, Keşan Yekta Baydar Ortaokulu, Keşan Sevgi Anaokulu ve Keşan Abdülşavur İlkokulu’nda devam edecektir. 

17-04-201817-04-201817-04-201817-04-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.