EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kan Ver Can Ver” Projesinin İkinci Ayında 534 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Kan bağışına önem çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin ikinci ayında 35 okulumuzda toplam 534 ünite kan bağışı yapıldı.
“Kan Ver Can Ver” Projesinin İkinci Ayında 534 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin ikinci ayında 2 okulumuzda devam etti.

Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu’nda 12 ünite, Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Ortaokulu’nda 32 ünite olmak üzere toplam 44 ünite kan bağışında bulunulmuş olup, projenin ikinci ayında 35 okulumuzda toplamda 534 ünite kan bağışı yapıldı.

Kan bağışı etkinliğinin dokuzuncu haftasında ise Mithatpaşa İlkokulu/Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu/Ortaokulu, Şehitasım İlkokulu, İstiklal Ortaokulu, Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İlhami Ertem Anadolu Lisesi, 1. Murat Anadolu Lisesi, Özel Edirne Saranel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Fen Bilimleri Temel Lisesi, Özel Meriç Ortaokulu, Edirne Süheyl Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Edirne Sınav Temel Lisesi, Şehit Yıldız Gürsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Esetçe Suzan Demirci Çağdaş Yaşam Ortaokulu’nda devam edecektir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, ““Kan Ver Can Ver” Projesinin ikinci ayını geride bırakmış bulunmaktayız. İki ayda 35 okulumuzda toplam 534 ünite kan bağışı yapılmıştır. Kan sürekli bir ihtiyaçtır. Kan bekleyen birçok hasta bulunmaktadır. Verdikleri kanla hasta vatandaşlara derman oldukları için velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

 

27-11-201727-11-201727-11-201727-11-201727-11-201727-11-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.