EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kan Ver Can Ver” Projesinin İkinci Haftasında 77 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Kan bağışına önem çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin ikinci haftasında 4 okulumuzda toplam 77 ünite kan bağışı yapıldı.
“Kan Ver Can Ver” Projesinin İkinci Haftasında 77 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin ikinci haftasında Şükrüpaşa İlkokulu’nda, 75. Yıl İlkokulu’nda, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda ve Gazi Osman Paşa Ortaokulu’nda devam etti.

Şükrüpaşa İlkokulu’nda 20 ünite, 75. Yıl İlkokulu’nda 25 ünite, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda 18 ve Gazi Osman Paşa Ortaokulu’nda 14 ünite olmak üzere toplam 77 ünite kan bağışında bulunuldu.

Kan bağışı etkinliğinin üçüncü haftasında ise Zübeyde Hanım Anaokulu, Vali Fahri Yücel İlkokulu, Meriç İlkokulu, İnönü İlkokulu ve Atatürk Ortaokulu’nda devam edecektir.

17-10-201717-10-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.