EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kan Ver Can Ver” Projesinin On Dokuzuncu Haftasında 1549 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Kan bağışı önemine dikkat çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin on dokuzuncu haftasında toplam 1549 ünite kan bağışı yapıldı.
“Kan Ver Can Ver” Projesinin On Dokuzuncu Haftasında 1549 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin on dokuzuncu haftasında 6 okulumuzda devam etti.

Uzunköprü Anadolu Lisesi, Uzunköprü 80. Yıl Anaokulu, Uzunköprü II. Murat İlkokulu/Ortaokulu, Uzunköprü Mimar Muslihiddin MTAL ve Uzunköprü Safiye Erol Ortaokulu’nda toplam 67 ünite kan bağışı yapılmış olup, on dokuzuncu hafta sonunda toplam 1549 ünite kan bağışı yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, “Ülkemizde her 4 sn de 1 ünite kana ihtiyaç varken, her bir kan bağışı da 3 kişinin hayatını kurtarmakta. Acil değil sürekli ihtiyaç olan kan temini ise bazen zor olabiliyor. Bizlerde bu zorluklarda Kızılay görevlilerimize yardımcı olmak, öğretmen, öğrenci ve velilerimizi bilgilendirmek adına başlattığımız kampanyaya destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

 

02-04-201802-04-201802-04-201802-04-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.