EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kan Ver Can Ver” Projesinin On Dördüncü Haftasında 1105 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Kan bağışına önem çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin on dördüncü haftasında 92 okulumuzda toplam 1105 ünite kan bağışı yapıldı.
“Kan Ver Can Ver” Projesinin On Dördüncü Haftasında 1105 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin on dördüncü haftasında 17 okulumuzda devam etti.

Meriç Büyükdoğanca İlkokulu, Meriç Subaşı İlkokulu/Ortaokulu, Meriç Şehit Öğretmen Aydın Yılmaz Ortaokulu, Meriç Çok Programlı Anadolu Lisesi, Havsa Cumhuriyet İlkokulu/Ortaokulu, Havsa Sokollu İlkokulu, Havsa Atatürk Ortaokulu, Havsa Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Havsa Şahika Erkurt Anadolu Lisesi, Havsa Hasköy Anaokulu, Havsa Abalar İlkokulu/Ortaokulu, Havsa Necatiye Şehit Engin Şahin İlkokulu/ Ortaokulu ve İpsala Atatürk İlkokulu’nda toplam 164 kan bağışı yapılmış olup, on dördüncü hafta sonunda 92 okulumuzda toplam 1105 ünite kan bağışı yapıldı.

Kan bağışı etkinliğinin on beşinci haftasında ise, İpsala Yeni Karpuzlu Mustafa Gergin İlkokulu/Ortaokulu ve İpsala Serhat İlkokulu’nda devam edecektir.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hakan Cırıt, “Kan sürekli ihtiyaçtır. Kan bağışlamak dünyanın en hayırlı işlerinden bir tanesi olup kan veren kişinin kirli kanının temizleniyor olması da sağlık açısından çok faydalıdır. Bu yüzden sağlıklı herkesi kan vermeye davet ediyorum. Kan bağışında bulunan öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederim” dedi.

15-01-201815-01-201815-01-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.