EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kan Ver Can Ver” Projesinin On Sekizinci Haftasında 1482 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Kan bağışı önemine dikkat çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin on sekizinci haftasında toplam 1482 ünite kan bağışı yapıldı.
“Kan Ver Can Ver” Projesinin On Sekizinci Haftasında 1482 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin on sekizinci haftasında 7 okulumuzda devam etti.

Uzunköprü Atatürk Ortaokulu, Uzunköprü Cumhuriyet İlkokulu, Uzunköprü Gazi Mahmut İlkokulu, Uzunköprü Gazi Turhan Bey Ortaokulu, Safvet Buzcu İlkokulu, Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi, M. Arif Dilmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde toplam 109 ünite kan bağışı yapılmış olup, on sekizinci hafta sonunda toplam 1482 ünite kan bağışı yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, “Hastalık ya da kaza sonrası kan bulunamadığı için hayatını kaybeden vatandaşlar oluyor. Öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin kan bağışında duyarlı olması ve ihtiyacı olan vatandaşlarımızı düşünerek bağışta bulunmaları bizim için çok önemli. Kan bağışında bulunan herkese teşekkür ederim” dedi.

 

 19-03-2018 19-03-201819-03-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.