EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kan Ver Can Ver” Projesinin Onbirinci Haftasında 788 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Kan bağışına önem çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin onbirinci haftasında 64 okulumuzda toplam 788 ünite kan bağışı yapıldı.
“Kan Ver Can Ver” Projesinin Onbirinci Haftasında 788 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin onbirinci haftasında 6 okulumuzda devam etti.

Gazi İlkokulu, Mimar Sinan Ortaokulu, Yusufhoca İlkokulu/Ortaokulu ve Lalapaşa Hacıdanışment İlkokulu/Ortaokulu’nda toplam 46 ünite kan bağışı yapılmış olup, onbirinci hafta sonunda 64 okulumuzda toplamda 788 ünite kan bağışı yapıldı.

Kan bağışı etkinliğinin onikinci haftasında ise, Süloğlu Anaokulu, Süloğlu İlkokulu, Süloğlu Cumhuriyet Ortaokulu ve Süloğlu Ali Ayağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde devam edecektir.

 

18-12-201718-12-201718-12-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.