EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kan Ver Can Ver” Projesinin Onuncu Haftasında 742 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Kan bağışına önem çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin onuncu haftasında 58 okulumuzda toplam 742 ünite kan bağışı yapıldı.
“Kan Ver Can Ver” Projesinin Onuncu Haftasında 742 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin onuncu haftasında 7 okulumuzda devam etti.

Şehitasım İlkokulu, İstiklal Ortaokulu, Şehit Yıldız Gürsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Lalapaşa Atatürk İlkokulu, Lalapaşa Cumhuriyet Ortaokulu, Lalapaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde toplam 61 ünite kan bağışı yapılmış olup, onuncu hafta sonunda 58 okulumuzda toplamda 742 ünite kan bağışı yapıldı.

Kan bağışı etkinliğinin onbirinci haftasında ise, Gazi İlkokulu, Mimar Sinan Ortaokulu, Yusufhoca İlkokulu/Ortaokulu ve  Lalapaşa Hacıdanışment İlkokulu/Ortaokulu’nda devam edecektir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, “Kan bağışı etkinliğimiz merkez ilçemizin yanı sıra  ilçelerimizde de devam etmektedir. Proje sayesinde birçok vatandaşımızın kan ihtiyacını karşılamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Kan Ver Can Ver Projesi’ne verdikleri katkılardan dolayı velilerimiz ve öğrencilerimize çok teşekkür ederim” dedi.

11-12-201711-12-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.