EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kan Ver Can Ver” Projesinin Üçüncü Ayında 828 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Kan bağışına önem çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin üçüncü ayında 68 okulumuzda toplam 828 ünite kan bağışı yapıldı.
“Kan Ver Can Ver” Projesinin Üçüncü Ayında 828 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin üçüncü ayında 4 okulumuzda devam etti.

Süloğlu Anaokulu, Süloğlu İlkokulu, Süloğlu Cumhuriyet Ortaokulu ve Süloğlu Ali Ayağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde toplam 40 ünite kan bağışı yapılmış olup, üçüncü ay sonunda 68 okulumuzda toplam 828 ünite kan bağışı yapıldı.

Kan bağışı etkinliğinin on üçüncü haftasında ise, Meriç Şehit Öğretmen Aydın Yılmaz Ortaokulu, Meriç Doğanca İlkokulu, Meriç Çok Programlı Anadolu Lisesi, Küplü Gazi İlkokulu, Küplü Şehit Öğretmen Zeki Savruk Ortaokulu, Küplü Anadolu Lisesi ve Subaşı İlkokulu/Ortaokulu’nda devam edecektir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, “Projemiz de üçüncü ayı geride bıraktık. Şuana kadar 68 okulumuzda 828 ünite kan bağışı yapıldı. Tüm dünya için kan bağışı oldukça önemlidir. İnsanların ihtiyaç duyduğu kan bulunamadığı takdirde ölümler olabilmektedir. Kimin ne zaman kana ihtiyacı olduğu bilinmemektedir. Her an herkesin başına gelebilecek küçük bir kazayla kan kaybı yaşanabilir ve kan ihtiyacı doğabilir. İnsanların kan ihtiyacını karşıladıkları ve hayatlarının kurtulmasına vesile oldukları için öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederim” dedi.

25-12-201725-12-201725-12-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.