EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kan Ver Can Ver” Projesinin Üçüncü Haftasında 51 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Kan bağışına önem çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin üçüncü haftasında 5 okulumuzda toplam 51 ünite kan bağışı yapıldı.
“Kan Ver Can Ver” Projesinin Üçüncü Haftasında 51 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin üçüncü haftasında Zübeyde Hanım Anaokulu’nda, Vali Fahri Yücel İlkokulu’nda, Meriç İlkokulu’nda, İnönü İlkokulu’nda ve Atatürk Ortaokulu’nda devam etti.

Zübeyde Hanım Anaokulu’nda 9 ünite, Vali Fahri Yücel İlkokulu’nda 20 ünite, Meriç İlkokulu’nda 8 ünite, İnönü İlkokulu’nda 6 ünite ve Atatürk Ortaokulu’nda 8 ünite olmak üzere toplam 51 ünite kan bağışında bulunuldu.

Kan bağışı etkinliğinin dördüncü haftasında ise Yüksel Yeşil İlkokulu ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu’nda devam edecektir.

23-10-201723-10-201723-10-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.