EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kan Ver Can Ver” Projesinin Yedinci Haftasında 490 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Kan bağışına önem çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin yedinci haftasında 33 okulumuzda toplam 490 ünite kan bağışı yapıldı.
“Kan Ver Can Ver” Projesinin Yedinci Haftasında 490 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin yedinci haftasında 4 okulumuzda devam etti.

Nilüfer Hatun Anaokulu, Lalaşahinpaşa İlkokulu/Ortaokulu, Edirne Akmercan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde toplam 24 ünite kan bağışında bulunulmuş olup, yedinci hafta sonunda 33 okulumuzda toplamda 490 ünite kan bağışı yapıldı.

Kan bağışı etkinliğinin sekizinci haftasında ise Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu ve Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Ortaokulu’nda devam edecektir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, “Hedefimiz öğrencilerimizin gönüllü olarak düzenli kan bağışçısı olmasını sağlamaktır. Bu anlamda eğitimcilerimizin ve velilerimizin göstermiş olduğu duyarlılığa teşekkür ederim” dedi.

20-11-201720-11-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.