EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kan Ver Can Ver” Projesinin Yirmi Birinci Haftasında 1702 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Kan bağışı önemine dikkat çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin yirmi birinci haftasında toplam 1702 ünite kan bağışı yapıldı.
“Kan Ver Can Ver” Projesinin Yirmi Birinci Haftasında 1702 Ünite Kan Bağışı Yapıldı.

Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin yirmi birinci haftasında 3 okulumuzda devam etti.

Keşan Yekta Baydar Ortaokulu, Keşan Sevgi Anaokulu ve Keşan Abdülşavur İlkokulu’nda toplam 22 ünite kan bağışı yapılmış olup, yirmi birinci hafta sonunda 1702 ünite kan bağışı yapıldı.

Kan bağışı etkinliğinin yirmi ikinci haftasında ise, Uzunköprü TEV Orhan Çetin Fen Lisesi, Uzunköprü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Uzunköprü Menderes İlkokulu/Ortaokulu, Keşan İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Keşan Süleymanpaşa İmam Hatip Ortaokulu, Keşan Rasim Ergene İlkokulu’nda devam edecektir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, “Kan Ver Can Ver projesiyle, öğrencilerimizin gelecekte gönüllü ve düzenli kan bağışçıları olmalarını sağlamayı hedeflemekteyiz. Projemize kan bağışı yaparak destek olan öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

 

 24-04-201824-04-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.